Doskonały
9
Startup Mode Selector to darmowy program pozwalający przestawić tryb uruchamiania systemu operacyjnego na 64 bity.

Snow Leopard to system operacyjny pracujący w technologii 64-bitowej, która znacznie przyspiesza jego działanie, umożliwiając wykorzystanie większej ilości pamięci. Niestety nie wszystkie programy są jeszcze kompatybilne z tą technologią systemu. Nie jest ona wspierana także przez niektóre ze starszych komputerów Apple. Dlatego właśnie, nowy system będzie uruchamiał się standardowo w trybie 32-bitowym.

Startup Mode Selector pozwala sprawdzić czy nasza maszyna jest zdolna do działania w środowisku 64-bitowym. Jeśli test wypadnie pomyślnie, program umożliwia zmianę sekwencji uruchamiania, tak by system działał standardowo w technologii 64-bitowej. Startup Mode Selector jest całkowicie bezpieczny dla komputera. Ten sam efekt można by osiągnąć wpisując odpowiednią komendę w Terminalu. Skorzystanie z programu jest jednak dużo prostsze.

Startup Mode Selector jest przeznaczony dla komputerów z systemem Mac OS X 10.6 Snow Leopard, gdyż tylko ten system może działać w technologii 64-bitowej. Program daje się uruchomić na systemie Mac OS X 10.5 , jednak przejście do trybu 64-bitowego jest niemożliwe. Startup Mode Selector poinformuje tylko czy nasz sprzęt jest zdolny do działania w takiej technologii. Zarówno procesor, jak i firmware (EFI) muszą być 64-bitowe.

Startup Mode Selector to dziecinnie prosty i bezpieczny sposób by przestawić nasz system na 64 bity. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie aplikacje będą nam działać.

Startup Mode Selector

Download

Startup Mode Selector 1.5

Opinie użytkowników o Startup Mode Selector

Sponsorowany×