Skype

Skype 8.16.0.4

Skype – telefon XXI wieku

Skype to najpopularniejsza aplikacja do połączeń telefonicznych, wideo oraz wysyłania wiadomości, także SMS. Stała się następcą wielu innych komunikatorów.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Grupowe wideo rozmowy
  • Czatowanie ze znajomymi
  • Świetna jakość dźwięku i obrazu
  • Możliwość dzwonienia na telefony
  • Integracja z Facebookiem

Wady

  • Wymaga dobrego połączenia
  • Zużywa dużo zasobów
  • Część funkcji nie jest łatwo dostępna

Niezbędny
10

Skype to najpopularniejsza aplikacja do połączeń telefonicznych, wideo oraz wysyłania wiadomości, także SMS. Stała się następcą wielu innych komunikatorów.

Możliwości Skype'a

Skype narodził się w 2003 roku. Aplikacja została stworzona przez pomysłodawców Kaaza – słynnego programu P2P służącego do wymiany plików. Ta sama technologia została wykorzystana do wykonywania połączeń głosowych między użytkownikami Skype'a i tradycyjnymi telefonami.

Dwa lata później pojawiła się prawdziwy "gwóźdź" programu, czyli połączenia wideo. Udostępniono też inne opcje jak Skypcast, czy SkypeFind, ale zostały one później wyłączone.

Skype przez lata wielokrotnie zmieniał właścicieli. Przez dłuższy okres należał do eBaya, aż wreszcie w 2011 roku trafił pod opiekę Microsoftu.

\n

Dzięki Skype'owi możesz się komunikować ze znajomymi gdziekolwiek są i niezależnie z jakiego urządzenia korzystają – Smartfon, nowy telewizor, PC lub Mac.

Jedną z ważnych funkcji Skype'a są połączenia wideo, które stały się punktem odniesienia do wszelkich wideokonferencji i komunikatorów opartych o wideorozmowy.

Ponadto Skype pozwala na łączenie ze zwykłymi numerami telefonów na całym świecie na preferencyjnych warunkach po wcześniejszym zasileniu konta.

Skype może być także komunikatorem tekstowym. Możemy rozmawiać na nim ze znajomymi korzystającymi nie tylko ze Skype'a, ale też Facebook Messengera.

Funkcjonalność Skype'a

Użytkowanie Skype'a nie powinno stwarzać trudności, jeśli ograniczymy się do podstaw. Dzwonienie do innych użytkowników czy rozmowy z numerami telefonicznymi są proste. Jednak gdy chcemy dojść do bardziej zaawansowanych funkcji napotkamy na trudności. Wiele opcji jest ukrytych w menu i nie posiada dostatecznych opisów – na przykład udostępnianie ekranu..

Komunikacyjny kombajn

Skype jest wszechstronnym komunikatorem. W przypadku komputerów Mac praktycznie nie wymaga żadnej konfiguracji monitora, kamery lub dostosowania łącza. On po prostu działa.

Oczywiście wszystko możemy skonfigurować. Skype działa najlepiej przy dobrym, tzn. szybkim łączu internetowym.

Program obowiązkowy

Funkcje Skype'a, jego jakość oraz baza danych użytkowników sprawiają, że jest to pozycja obowiązkowa na każdym komputerze, a także telefonie i tablecie.

Jeśli chodzi o przyszłość, to trzeba pamiętać, że Microsoft zrobi wszystko, aby Skype utrzymał się na rynku i rósł w siłę.

Skype dla OS X 10.6 – 10.8

Ta wersja Skype'a przeznaczona jest dla OS X 10.6 Snow Leopard, OS X 10.7 Lion  i OS X 10.8 Mountain Lion. Jeśli używacie nowszej wersji OS X pobierzcie inną wersję Skype'a stąd!

Opinie użytkowników o Skype

Sponsorowany×