Nvu

Nvu 1.0

Stary ale jary edytor HTML

Zalety

  • Kilka metod edycji kodu HTML
  • Edycja plików bezpośrednio na serwerze FTP

Wady

  • Przestarzały interfejs
  • Od dawna nie rozwijany

Bardzo dobry
8

Nvu to darmowy program do tworzenia stron internetowych. Zawiera wiele przydatnych narzędzi i umożliwia podgląd tworzonej strony.

Nvu to produkt dość wiekowy, ale ciągle doskonale spełniający swoje zadanie. Interfejs programu, mimo, że wizualnie przeciętny, jest wygodny w użytkowaniu i przejrzysty. Nvu umożliwia tworzenie i edycję stron WWW przy wykorzystaniu podglądu na żywo. Edycji można dokonywać bezpośrednio na elementach strony. Oczywiście dla tradycjonalistów pozostawiono także możliwość bezpośredniej edycji kodu HTML. Dokonane zmiany można natychmiast podejrzeć w innym oknie programu.

Twórcy Nvu wyposażyli ten program w wiele narzędzi usprawniających pracę nad stroną WWW. Mamy możliwość szybkiego publikowania witryny na serwerze FTP, a nawet zdalnego edytowania kodu. Oparcie Nvu na silniku Gecko, używanym przez przeglądarkę Firefox, gwarantuje kompatybilność tworzonych stron z większością internetowych standardów.

Nvu to doskonały program do tworzenia stron internetowych. Pomimo, że od dawna nie jest aktualizowany, sprawuje się znakomicie.

Opinie użytkowników o Nvu

Sponsorowany×