Fring

Fring 5.3.2.36

Korzystaj z rozmów VoIP i Skype na Twoim iPhone

Zalety

  • Wspiera wiele platform
  • Rozmowy VoIP
  • Rozmowy wideo
  • Bardzo dobra jakość rozmów głosowych

Wady

  • Występuje niewielkie opóźnienie
  • Trochę zbyt zagmatwana obsługa

Doskonały
9

Fring to sposób na bycie w kontakcie ze wszystkimi znajomymi za pośrednictwem jednej aplikacji. Program pozwala czatować z użytkownikami wielu komunikatorów, a przede wszystkim obsługuje rozmowy internetowe VoIP poprzez usługi Skype i SIP oraz wideo.

Fring jest swego rodzaju telefonem w telefonie. Po wybraniu znajomego z listy kontaktów można zdecydować za pomocą jakiego kanału chcemy się z nim porozumieć. To czy do danej osoby możemy napisać, czy zadzwonić, zależy od używanego przez nią komunikatora. Dzięki Fring daje się porozmawiać ze znajomymi używającymi Skype, Yahoo! Messenger, Google Talk, MSN Messenger, AIM, Twitter, oraz innych komunikatorów wykorzystujących protokoły SIP lub Jabber.

Fring nie posiada najbardziej intuicyjnego interfejsu na świecie, ale jego obsługa nie sprawia problemów. Program wymaga połączenia z siecią WiFi, aby wykonać połączenie głosowe. W przeciwnym wypadku umożliwia jedynie konwersację tekstową. Jeśli korzystamy z SkypeOut lub SIP, za pomocą Fring można również dzwonić na telefony stacjonarne na całym świecie. Jakość rozmów jest bardzo dobra, choć występuje pewne opóźnienie w przekazywaniu głosu. Nie przeszkadza ono w komunikacji, jednak wymaga chwili przyzwyczajenia.

Najnowsza wersja Fring oferuje możliwość prowadzenia rozmów wideo. Oczywiście mogą z niej korzystać tylko posiadacze iPhone 4. W przypadku pozostałych modeli możemy oglądać rozmówcę, ale on nas nie zobaczy. Rozmowy są możliwe zarówno z użytkownikami Skype na komputerze, jak i Fring na innych telefonach. Transmisja może być prowadzona za pośrednictwem sieci 3G, jednak wtedy opóźnienia są dość duże, a niezbyt dobra jakość obrazu staje się jeszcze gorsza.

Jeśli chcesz korzystać z telefonii VoIP i komunikatorów na swoim iPhone, Fring to bardzo dobre rozwiązanie. Pomimo kilku wad sprawdza się znakomicie w swojej roli.

Opinie użytkowników o Fring

Sponsorowany×