FocusWriter

FocusWriter 1.4.3

Skup się na pisaniu

Zalety

  • Duże możliwości dostosowania wyglądu
  • Bardzo minimalistyczny interfejs
  • Spawdzanie pisowni

Wady

  • Brak możliwości dodawania grafik

Doskonały
9

FocusWriter to darmowy edytor tekstu, który pozwoli Ci skupić się na pisaniu. Większość z nas nie potrzebuje aż tylu funkcji oferowanych nam przez Microsoft Word. Potrzebujemy za to skupić się na samym tekście. W tym pomoże nam FocusWriter.

FocusWriter to narzędzie dzięki któremu możemy skupić się tylko na pisaniu. Główne okno programu cały czas chowa przed naszym wzrokiem pasek narzędzi. Pojawi się on tylko wtedy, kiedy najedziemy kursorem na górę okna programu. Aby skupienie było pełne, warto włączyć w FocusWriter tryb pełnoekranowy (wybrać z menu lub kliknąć klawisz F11). Wtedy jesteśmy tylko my i pusta strona, która czeka na zapełnienie.

FocusWriter wspiera tylko dwa formaty tekstu: TXT i RTF. Ten drugi daje nam możliwość stosowania podstawowego formatowania tekstu (pogrubienie, kursywa, justowanie itp.) i tylko tyle. FocusWriter w przeciwieństwie do innych programów daje za to dużo możliwości ustawienia wyglądu strony edycji tekstu. Standardowo ma ona szary kolor, ale warto zajrzeć do ustawień motywów i dostosować wygląd programu do własnych upodobań. Możemy na przykład ustawić jako tło grafikę czy zdjęcie, zmienić kolor tekstu, jego czcionkę i wielkość.

FocusWriter przyda się przede wszystkim tym, którzy dużo piszą na komputerze i podczas tej czynności potrzebują skupienia. Dzięki jednolitemu tłu, ukryciu interfejsu i wykorzystaniu trybu pełnoekranowego możemy zapomnieć o całym świecie i skoncentrować się tylko na tekście.

FocusWriter

Download

FocusWriter 1.4.3

Opinie użytkowników o FocusWriter

Sponsorowany×