ComboFix

ComboFix 15.7.16.1

Fachowiec od mokrej roboty

Zalety

  • Bardzo skuteczny
  • Dokładny log skanowania
  • Działa na Windows 7

Wady

  • Program manipuluje plikami systemowymi
  • Niebezpieczny dla początkujących użytkowników

Doskonały
9

ComboFix to darmowy program do usuwania szkodliwego oprogramowania. Jest bardzo skuteczny, choć raczej nie zalecamy go dla początkujących użytkowników. Pobierz najnowszy ComboFix jeśli potrzebujesz zaawansowanego narzędzia antispyware, bez żadnych zbędnych ozdobników.

ComboFix nie wymaga instalacji, jednak żeby go w pełni wykorzystać musisz się przygotować. Program w trakcie działania musi uzyskać dostęp do newralgicznych dla działania systemu plików. Dlatego niezbędne jest zainstalowanie Konsoli odzyskiwania systemu Windows, co pozwoli na przywrócenie systemu w razie nieprzewidzianego błędu. Konieczne jest też wyłączenie wszelkich działających programów antywirusowych, aby nie zablokowały one działań podejmowanych przez ComboFix.

Po uruchomieniu programu Combofix rozpoczyna się trwający do kilkunastu minut proces skanowania systemu. W jego trakcie mogą dziać się dziwne rzeczy, nie należy się jednak niepokoić. Znikanie ikon z Pulpitu i zmiana ustawień zegara to także elementy działania ComboFix. Jeśli w trakcie skanowania program napotka plik zidentyfikowany jako niebezpieczny, natychmiast podejmuje próbę jego usunięcia. Jeśli Twój komputer jest zainfekowany, działanie ComboFix może się więc przedłużać.

Po zakończeniu działania ComboFix stara się przywrócić wszystkie pierwotne ustawienia. Czasem nie udaje się to z połączeniem Internetowym, jednak ponowne uruchomienie komputera rozwiązuje problem. Wygenerowany przez ComboFix opis wyników skanowania, zapisywany jest w pliku tekstowym. Jeśli masz problemy z komputerem, zapis skanu, czyli tzw. ComboFix log, może być zinterpretowany przez społeczność przeszkolonych pomocników (Helpers), którą znajdziesz na poświęconym programowi Combofix forum. Do rozmowy z nimi może ci się przydać także zapis skanu programem HijackThis.

ComboFix

Download

ComboFix 15.7.16.1

Opinie użytkowników o ComboFix

  • według Anonymous

    Skuteczny.
    Rewelacyjny w likwidacji reklam i innych śmieci, należny pamiętać o konsoli odzyskiwania systemu i wy...   Więcej

Sponsorowany×