Jak szybko odinstalować aplikacje Android?

Jak szybko odinstalować aplikacje Android?

Jak odinstalować aplikacje Android?Twój Android pęka w szwach od zainstalowanych na nim aplikacji? Czas wziąć się za spóźnione wiosenne porządki i trochę go oczyścić. Najprościej można odinstalować niechciane aplikacje i gry na Android za pomocą sklepu Google Play z komputera.

W poniższym wpisie zaprezentuję Wam szybki i przyjemny sposób na odinstalowanie aplikacji Android z komputera PC lub Mac. Nie musimy nawet brać telefonu do ręki, wystarczy, że uruchomimy komputer.

Usuń aplikację bez dotykania telefonu

Jak usunąć aplikację lub grę z Androida? To proste! Najpierw, korzystając z przeglądarki internetowej musisz udać się do Google Play i zalogować się do swojego konta. Następnie należy przejść do zakładki “Moje aplikacje Android” i na liście znaleźć aplikację, której chcemy się pozbyć. Obok ikony aplikacji, pod jej nazwą widoczna jest mała ikonka kosza na śmieci.Odinstaluj aplikacje z Google PlayAby usunąć aplikację lub grę należy powyższą ikonkę kliknąć, a następnie potwierdzić swoją decyzję, klikając ODINSTALUJ. Odinstaluj aplikacje z Google Play

Jeśli do Twojego konta Google jest przypisanych więcej urządzeń z Androidem, aplikacja zostanie odinstalowana tylko z jednego urządzenia. Aby odinstalować ją z pozostałych telefonów lub tabletów należy czynność powtórzyć, wybierając z menu na górze wszystkie urządzenia po kolei.

Inne sposoby na odinstalowani aplikacji lub gry

  • Android 4.0 – Jeśli posiadasz telefon z systemem ICS, odinstalowywanie aplikacji jest bardzo proste. Wystarczy przeciągnąć ikonę do góry ekranu i upuścić na ikonkę kosza.
  • Programy do zarządzania plikami – Wiele aplikacji do zarządzania plikami na Android posiada opcję odinstalowywania programów. Warto wypróbować Astro File Manager lub ES File Manager.
  • Sposób tradycyjny – Choć nie wszyscy o tym wiedzą, aplikacja można odinstalować z poziomu menu Ustawienia Androida. W tym celu należy znaleźć na liście menu Aplikacje, następnie wybrać tą którą chcemy odinstalować i kliknąć przycisk Odinstaluj.

Znacie jeszcze jakieś sposoby na odinstalowanie gier i aplikacji na Android?

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy