Microsoft nie planuje Minecraft 2. To może od razu Minecraft 3?

Microsoft nie planuje Minecraft 2. To może od razu Minecraft 3?

Szef całego działu Xbox w Microsofcie twierdzi, że firma nie ma planów wydania Minecraft 2, a pomysł taki ma raczej mało sensu.

Nowi właścicieli firmy Mojang, a jednocześnie jej najważniejszego produktu – Minecrafta, będą się raczej starali dopracować produkt i udostępnić go na możliwie największej liczbie platform. Do zrobienia jest naprawdę dużo – ważne są częste i regularne aktualizacje gry, wydanie jej na nowe platformy i zrównanie wersji pecetowej z konsolowymi, tak by gracze mogli np. korzystać z modów na Xbox czy Playstation.

Ciekawe jest też to, że Microsoft kupując Mojang przejął całą franczyzę Minecraft. Firma na pewno będzie chciała zmonetyzować tak silna i rozpoznawalną markę. W niedalekiej przyszłości zobaczymy więc pewnie seriale, komiksy czy filmy Minecraft. Podobną technikę stosują już w Rovio, czyli firmie, która wymyśliła i stworzyła serię Angry Birds. Wściekłe Ptaki doczekały się już swoich własnych zabawek i serialu animowanego.

Oczywiście, jeśli w Microsoft nie chcą tworzyć Minecraft 2, mogą przejść od razu do tworzenia Minecraft 3. Przecież to samo zrobili z Windows 10

Źródło: IGN

Zobacz także:

Minecraft Realms: pojawiły się nowe mapy i mini gry

Minecraft 1.9, czyli łokcie i kolana

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy